خانه » وبلاگ » عایق نمای ساختمان

عایق نمای ساختمان

عایق نمای ساختمان

عناوین محتوایی که می خوانیم .

عایق نما به ترکیباتی گفته می‌شود که از وارد شدن گرما، سرما و آب جلوگیری می‌کنند. عایق نما به مواد مایع و جامدی گفته خواهد شد که با روش‌های متفاوت بر روی سطح سیمان، سنگ، شیشه یا کامپوزیت زده می‌شوند تا افراد از دست نم یا دما راحت گردند. با توجه به اهمیت بالای این موضوع عایق کار نما می‌بایست فرد باتجربه‌ای باشد که به طور اصولی بتواند عایق کاری را انجام دهد.

عایق کاری نما

عایق کاری نما به صورت‌های مختلفی همچون با طناب یا با کمک داربست اجرا می‌شود. متخصصین با استفاده از طناب به انجام خدمات مختلف عایق کاری می‌پردازند و با انجام این کار، دیگر شاهد ورود آب باران یا خیسی گچ دیوار از سمت داخل نیستیم. از طرفی با عایق کاری ساختمان در فصول تابستان و زمستان شاهد ورود دمای شدید به داخل خانه نخواهیم بود.

عایق کاری سنگ نما

بیشتر نماهای سنگی به خاطر نبود بندکشی مناسب، می‌توانند آب را به درون ساختمان هدایت کنند. هنگام نصب سنگ‌ها بر روی نمای ساختمان لازم است از عایق مناسب جهت ساخت ملات بندکشی استفاده کرد تا در صورت نشست کردن ساختمان، گرما یا سرما، ملات بندکشی تا حد امکان از بین نرود. استفاده و قاطی کردن چسب درون ملات هم می‌تواند به آسانی از خرج اضافی جلوگیری کند. بعد از ورود شدن آب از سنگ نما، ممکن است به گچ ساختمان یا دور پنجره آسیب وارد شود؛ در نتیجه برای از بین بردن این مشکل باید با عایق کار متخصص تماس بگیرید تا با کمک طناب محکم از روی نما آویزان شده و مشکل به وجود آمده را از نزدیک بررسی کند.

عایق نمای خارجی ساختمان

ار عایق نمای خارجی ساختمان برای بستن راه نفوذ آب و دمای هوا به درون ساختمان استفاده می‌شوند.

عایق نمای خارجی ساختمان پلیمری و بی‌رنگ می‌باشند.

نوع دیگری از این عایق‌ها وجود دارد که مدل حرارتی است به طور رنگی یا دو جزعی به اجرا در‌می‌آیند.

عایق نمای ساختمان می‌بایست با طناب انجام شود؛ به خاطر آن که هم هزینه کمتری دارد و هم کار عایق کاری به شکل اصولی اجرا می‌گیرد.

عایق نمای خارجی ساختمان لازم است در مقابل نور خورشید، سرما و همچنین گرمای شدید از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

انواع عایق نمای ساختمان

به طور کلی انواع مختلفی از عایق نمای ساختمان وجود دارد و شما می‌توانید برحسب نیاز خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این عایق‌ها عبارتند از:

  • عایق صوتی مدل فوم شانه تخم مرغی
  • عایق صوتی مدل یونولیت
  • عایق رطوبتی مدل رنگ نانو
  • عایق رطوبتی مدل آرت فلکس
  • عایق رطوبتی ایزوپل
  • عایق رطوبتی ایزوگام

تایل های عایق نمای ساختمان

بدون شک محافظت کردن از نمای خارجی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چون که عدم مراقبت از آن باعث تخریب نما و کاهش طول عمر سازه می‌شود. تایل‌های عایق نمای ساختمان انواع مختلفی و ویژگی‌های ویژه‌ای دارند. مثل:

  • تایل بتن اکسپوز
  • نانو حرارتی-رطوبتی
  • سفالی
  • سه بعدی

ارسال یک دیدگاه