خانه » وبلاگ » آب بندی نمای ساختمان

آب بندی نمای ساختمان

عناوین محتوایی که می خوانیم .

آب بندی نمای ساختمان با راپل

آب بندی و آب بندی نمای خارجی نما یکی از اصول مهندسی و جزء لاینفک پروژه می باشد. نفوذ هوای سرد و گرم و همچنین آب به داخل ساختمان باعث کاهش آسایش ساکنین و افزایش مصرف سوخت تا 25 درصد می شود.

آب بندی و آب بندی نمای ساختمان با توجه به اقلیم به شرح زیر است:

تعویض شیشه و آب بندی نمای ساختمان شیشه ای با چسب های مخصوص مقاوم در برابر UV در ارتفاع بدون نیاز به داربست

تعویض بازشوهای نمای ساختمان شیشه ای و نمای ساختمان سنگی در ارتفاع

عایق رطوبتی کامل نمای سازه ها با استفاده از فناوری نانو

عایق بندی نمای ساختمان (عایق رطوبتی، عایق حرارتی، عایق صدا)

مقاوم سازی و عایق بندی سطوح خارجی ساختمان در برابر عوامل جوی (بستن نمای ساختمان، پرکردن فضای بین سنگ ها با ملات همرنگ جهت جلوگیری از نفوذ آب به نمای ساختمان)

آب بندی نمای کامپوزیت:

برای آب بندی این اتصالات از چسب پلی اورتان که به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و نور خورشید شهرت دارد استفاده می شود. برای آب بندی این نماها ابتدا باید لاستیک های معیوب برداشته شوند سپس درزهایی که نیاز به آب بندی دارند را تمیز کرده و با چسب پلی اورتان پر کنید. زیرا چسبندگی این چسب ها بسیار بالاست و در صورت تماس با کامپوزیت نما، نظافت آن نیاز به پروژه جداگانه دارد.پیمانکار باید ابتدا لبه های ورق های کامپوزیت را با چسب کاغذی بپوشاندو بعد از زدن پلی اورتان چسب های کاغذ را جدا کنید.در این صورت اگر چسب پلی اورتان روی نما ریخته شودبا حذف چسب های کاغذ به سادگی از نمای ساختمان محو می شود.در مرحله آخر باید تایرهای سالم نصب شوند تا آب بندی نمای ساختمان کامل شود.

نمای سازه چهره ساختمان شماست. این یکی از تنها جنبه های ساختار شماست که برای عملکرد طراحی نشده است و صرفاً برای افزایش ظاهر و جذابیت ساختمان شما وجود دارد. با این حال، هنگامی که به تنهایی رها شود، نما می تواند به سرعت خراب شود.

آب بندی نشدن نما

نماها معمولاً ترکیبی از سنگ، بنایی، بتن، شیشه و فلز هستند و به بقیه سازه ها جلوه می دهند. با این حال، چه سنگ صیقلی باشد و چه فلز براق، اگر به طور منظم تمیز و آب بندی نشوند، این ویژگی‌های زیبایی به سرعت پیش از لذت، چشم‌ها را آزار می‌دهند.

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند نمای شما را کثیف و به آن آسیب برساند:

مواد معدنی – چه از خود سنگ، چه از سنگ تراشی مجاور یا پنجره های بالای سر، تکه هایی که از زیرلایه خارج می شوند را می توان به سرعت به نما منتقل کرد، جایی که باعث ایجاد لکه و حتی خوردگی فلز می شود.

آلودگی – اگر ساختمان شما در کنار یک تقاطع شلوغ باشد، تعداد کمی از قسمت ها به اندازه نما آلودگی خواهند داشت. عبور اتومبیل ها و کامیون ها نمای شما را با آلاینده ها می پوشاند و باعث می شود درز های سازه دیده نشوند.

آفات – نماها می توانند زوایای منحصر به فرد و جذابی را برای حشرات، پرندگان یا جوندگان ایجاد کنند تا بتوانند خانه خود را بنا کنند. لانه‌ها نه تنها حواس‌پرتی را ایجاد می‌کنند، بلکه می‌توانند باعث آسیب به بافت نما شوند.

آب – یک نشت یا چکه می تواند به سرعت به یک نقطه زنگ زده یا یک رسوب معدنی تبدیل شود. این می تواند سوراخ متعددی در نما ایجاد کند، به غیر از رگه های قرمز.

بسیاری از عواملی که می توانند به یک نما آسیب بزنند، فقط آسیب زیبایی شناختی جزئی ایجاد می کنند. با این حال، این مسائل کوچک به سرعت به مشکلات پیچیده تر تبدیل می شوند. لکه‌های کوچک، رگه‌ها و نشتی‌ها را نادیده نگیرید، این لکه‌ها می‌توانند به آسیب‌های جدی تبدیل شوند و هزینه‌های قابل توجهی برای تعمیر بردارند. و در حالی که ساختار شما در حال تعمیر است، جذابیت یک نمای خوب را از دست خواهید داد.

نمای خود را مرتب رسیدگی کنید

به جای اینکه منتظر باشید تا مشکلات کوچک به فاجعه تبدیل شوند، حرکت هوشمندانه این است که فعال باشید و نمای خود را از ابتدا تمیز و آب بندی کنید. با کارشناسان شرکت آسمان خراش مجری تخصصی آب بندی نما دارای مدرک راپل کاری از انگلستان صحبت کنید تا ببینید بهترین طرح تمیز کردن و آب بندی سفارشی برای شما چیست. پس از تمیز شدن نما، حتما آن را آب بندی کنید.

به طور معمول، نماهای فلزی برای از بین بردن لکه ها و زنگ زدگی به افراد حرفه ای کار در ارتفاع نیاز دارند تا از ابزارهای ساینده و پاک کننده های شیمیایی استفاده کنند. آنها می توانند برای بازسازی و آب بندی نمای فلزی کار کنند تا دوباره مانند نو بدرخشند.

اگر ساختمان شما دارای استاندارد است، یا دارای محدودیت های دیگری است، شرکت آسمان خراش می تواند با شما همکاری کند تا یک طرح منحصر به فرد ایجاد کنید که از یکپارچگی ساختمان شما محافظت می کند و آن را بی عیب به نظر می رساند. پس از اینکه نما به طور کامل تمیز شد، بسیار مهم است که آن را آب بندی کنید تا از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید. آب بندی سنگ، سنگ تراشی یا حتی فلز می تواند از ایجاد آسیب جدی به این لکه ها و رگه ها جلوگیری کند.

 

تصویر شرکت، شهرت برند، اعتبار و روحیه کارکنان به طور کلی بر اساس ظاهر خارجی نماها به طور مثبت استنباط می شود. همین‌طور ادامه دارد، در همان جملات ضرب المثل خوب قدیمی «لباس آدم را می‌سازد» به همان روشی که «نما ساختمان را می‌سازد». نما یک پوسته آرایشی مهندسی شده است که زیبایی شناسی عالی، عملکرد از نظر آوردن نور کافی، حفظ دما و اطمینان از مقاومت حرارتی، کاهش بار مرده و عمل به عنوان یک صفحه باران برای محافظت در برابر شرایط آب و هوایی شدید دارد، جای تعجب نیست که چرا شرکت های بزرگ اینهمه خرج نماشون میشه؟ به طور مثال نماها در ایران عمدتاً با شیشه، ورق های فلزی، فولاد، کاشی و گرانیت و غیره ساخته می شوند.

هر کار دیگری در سیستم های ارتفاعی مانند گهواره، بوم و داربست ممکن است از نظر هزینه، زمان، کارایی یا حرکات فیزیکی، سیستم مساعد نباشد. خدمات تعمیر و نگهداری نما شامل موارد زیر است:

خدمات عایق رطوبتی نما:

این خدمات عموماً زمانی ارائه می شوند که آب از نما به داخل نفوذ کند. با این حال، راه حل های ضد آب مناسب برای نما، بر اساس سیستم لعاب و روکش های مورد استفاده بستگی دارد.به طور کلی از درزگیرهای ضد آب مانند DC-789 یا DC-791 Dow Corning، Mccoy یا Boss Sealants استفاده می شود. درزگیرهای سیلیکونی تنها انتخاب نیستند، راه‌حل‌های دیگری مانند واشر لاستیکی EPDM، فلاشینگ‌ها و برش‌ها، پوشش‌های انتهایی، میله‌های پشتی، فوم‌ها و سیستم‌های درپوش پوششی یا سیستم‌های PES وجود دارد که به عنوان مانعی برای نگه داشتن آب در خارج از نما عمل می‌کند. دلیل دیگر نشت آب از نماها به دلیل عملکرد نامناسب، فرسودگی و پارگی درزگیرها، انبساط و انقباض درزگیرهای سیلیکونی در طول زمان، گاز گرفتن پرنده و غیره است.

ماستیک کردن و ضد آب کردن رایج ترین کار آب بندی نمای ساختمان است

طیف گسترده ای از مسائل ساختمانی نیازمند کمک حرفه ای ما در زمینه آب بندی است. عایق رطوبتی و ماستیک روی سطوح مختلف، درزهای انبساط هر نوع آجرکاری، لعاب سطح بالا و محیط قاب پنجره، درزهای روکشی و سطوح دیگر… خدمات اولیه ما هستند استفاده صحیح از ماستیک کلید عایق رطوبتی کامل ساختمان است، اما گاهی اوقات اشتباه می شود، و در بازرسی روکش فلزی و فرآیند آزمایش آب آشکار می شوند. این مسائل زمانی مطرح می شوند که نشت ناخواسته در سطوح داخلی ظاهر می شود. تمام ساختمان‌هایی که برای نجات مردم از شرایط آب‌وهوایی و فراهم کردن فضای زندگی خشک و راحت اختصاص داده شده‌اند، اگر آب باران بتواند راهی به داخل پیدا کند و به داخل فضاهای زندگی یا سازه‌های ساختمان راه پیدا کند، تمام این مسائل ناموفق هستند. بازرسی و تعمیر مشکل نشتی نیز از وظایف کلی شرکت آسمان خراش است.

 

خدمات کاربردی ماستیک با طناب راپل شرکت آسمان خراش در انواع نصب ماستیک و عایق های رطوبتی ماستیکی در تهران تخصصی می باشد.

تکنسین های حرفه ای ماستیک شرکت آسمان خراش در انواع پروژه های کاربردی ماستیک با طناب راپل، آب بندی سیلیکونی و پروژه های عایق رطوبتی تخصص دارند که نیاز به مهارت های ویژه و راه حل های ویژه دارد. آب بندی ماستیک از دست رفته، ترک خورده یا آسیب دیده در هر گونه اتصالات آجرکاری، اطراف قاب پنجره ها، لعاب های سازه ای یا سایر شیشه کاری ها همه تخصص های ما از طریق طناب راپل است. این نوع نصب و تعمیر ماستیک های ویژه بخش مهمی از خدمات تخصصی ما در تهران است.

ماستیک کردن پنجره

هنگامی که نصب یا تعویض پنجره بالا می‌آید، کاربرد ماستیک یا سیلیکون مناسب به معنای سپر ضد آب سیستم در تمام محیط‌های اتصالات است. خدمات حرفه ای ماستیک با طناب ما تمام نیازهای این صنعت را برآورده می کند. استفاده از ماستیک حتی در این موارد که بسیار پیچیده تر است، نیاز به تیم تخصصی با دانش حرفه ای دارد. خدمات شناور ما در تهران این خدمات حرفه ای آب بندی ماستیک را از طریق طناب راپل ارائه می دهد. مشتریان ما از طریق خدمات ویژه ماستیک ما در زمانی که دسترسی مشکل است یا سیستم داربست گران قیمت معقول نیست، در هزینه و زمان زیادی صرفه جویی کردند. آسمان خراش هر روز برای بهبود و صیقل دادن این مهارت های منحصر به فرد تلاش زیادی می کند و همه اعضای تیم را برای رسیدن به بالاترین کیفیت آموزش می دهد.

 

کاربرد ماستیک و سیلیکون در اطراف قاب های پنجره باید آب بندی و محافظی ضد آب در برابر شرایط آب و هوایی ایجاد کند. ماستیک کردن قاب پنجره در هر فرآیند ساختمانی و پروژه نصب پنجره یا شیشه ضروری است. گاهی اوقات، زمانی که این درزگیری ماستیک در اطراف قاب پنجره وجود ندارد یا ضعیف و نشتی دارد، متخصصان ما می توانند آن را تعمیر کرده و مشکل نشتی را برطرف کنند. شرکت فنی آسمان خراش مفتخر به ارائه حرفه ای ترین خدمات بازرسی نشتی، کاربرد ماستیک و تعمیر ماستیک در تهران و ایران می باشد.

 

تکنسین آب بندی نما باید دارای توانایی قوی و دانش جامع برای انجام هر نوع پروژه کاربرد ماستیک از طریق دسترسی با طناب راپل باشد. از آنجایی که استفاده از ماستیک و عایق رطوبتی جزء خدمات عمومی ما می باشد اما تیم آب بندی حرفه ای ما باید هر ساله پروژه های آب بندی ماستیک زیادی را بر روی سطوح مختلف انجام دهند. آب بندی و نصب ماستیک درزگیر بین شیشه و شیشه یا سایر سطوح روکش فلزی (صاف) با تکنیک، مواد و دانش کاملاً متفاوتی نسبت به استفاده از ماستیک در کنار هر سطح سنگ یا آجر نیاز دارد. تکنسین های متخصص ماستیک ما هر نوع آب بندی ماستیکی را از طریق طناب راپل در هر ساختار یا سطوح ساختمانی مورد نیاز پیاده سازی می کنند.

آب بندی سیلیکونی

استفاده از درزگیر سیلیکونی ماستیک از طریق نصب با طناب راپل توسط تکنسین های ما در پروژه ای در شهر تهران انجام شد. استفاده از سیلیکون یا ماستیک با کیفیت بالا در هنگام تعویض شیشه یا نصب شیشه ضروری است. آب بندی های حرفه ای در اطراف تمام پانل های شیشه ای، نرده ها و اتصالات مرمری موجود در آن ناحیه انجام شد. تکمیل این نوع پروژه های ظریف، نصب سیلیکون و ماستیک از طریق طناب راپل به حرفه ای ترین تکنسین ها نیاز دارد. این کار در تهران یکی از بالاترین پروژه هایی بود که تیم آسمان خراش اجرای آن را برعهده داشته است.

نشتی یابی و تعمیر آب بندی ماستیکی با راپل

تعمیر آب بندی ماستیک بخش اساسی از خدمات تشخیص نشت و تعمیر ماست. کلیه اتصالات از هر روکش، پوشش، قاب پنجره، شیشه کاری، دیوار پرده، آجرکاری و غیره. باید اطراف را به خوبی با درزگیرهای ماستیکی کافی آب بندی کرد تا عملکرد ضد آب این اتصالات را انجام دهد. گاهی اوقات آب بندی ماستیک خراب می شود که می تواند منجر به یک مسئله واقعا ناخوشایند و ناخواسته (ورود آب) شود. این مسائل نشتی ماستیک عمدتاً در قسمت‌های نمای ساختمان دیده می‌شود که می‌تواند باعث آسیب‌های جدی بیشتر بر روی رنگ نما و سایر سطوح خارجی شود. از آنجایی که این اتصالات معمولاً توسط صفحه باران قابل مشاهده، روکش، پوشش یا سایر ساختارها پنهان می شوند، یافتن این نقاط ضعف عایق رطوبتی ماستیک یک چالش بزرگ است. در این موارد، گاهی اوقات، ما مجبوریم تمام ساختارهای خارجی (صفحه باران، روکش، مقابله … و غیره) را جدا کنیم تا منبع واقعی ورودی آب را پیدا کنیم.

آب بندی با طناب، ماستیک کردن و عایق رطوبتی روی هر نوع کار با طناب راپل، آنچه که مستلزم ساختاری کافی و کاربرد ماستیک عالی است، تخصص ماست. شرکت فنی آسمان خراش ماستیک حرفه ای را برای آب بندی هر سیستم روکش و لعاب ارائه می دهد. این می تواند فیکس نهایی شیشه یا فقط یک عایق رطوبتی در اطراف باشد، اما کیفیت این ماستیک کاری باید عالی باشد. ماستیک کار با طناب حرفه ای و برنامه سازگار با سیلیکون نیز یکی از تخصص های ما است که بخشی جدایی ناپذیر از پروژه های آب بندی شیشه سطح بالا و تعویض شیشه سطح بالا است. با این حال گاهی اوقات واشر لعاب اصلی نیاز به توجه دارد. واشرهای سیستم لعاب ضروری است و نه فقط برای عایق رطوبتی. باید شیشه را در برخی از سیستم های لعاب نگه دارد. واشرها ممکن است کهنه و فرسوده شوند و انعطاف پذیری خود را در اثر شرایط آب و هوایی خارجی و UV از دست بدهند. در این موارد، تعویض واشر تنها می تواند باعث صرفه جویی در هزینه و درد سر صاحبان شود.

عایق رطوبتی ماستیک

تنها استفاده از ماستیک با طناب راپل و آب بندی سیلیکونی توسط تیم آسمان خراش انجام می شود. تیم ما روزانه بسیاری از پروژه های جامع، اما بدون مهار نشت و ضد آب را تکمیل می کند. این پروژه ها به دانش گسترده ای از سیستم پوشش و یا دیوار پرده و سایر سازه های ساختمان نیاز دارند. جدا کردن سیستم های لعاب سطح بالا به طور ایمن، یافتن و تعمیر تمام عیوب عایق رطوبتی اصلی یک برنامه روتین و روال روزانه ما است. این دانش و تجربه به ما کمک می کند تا بهترین قیمت را برای این پروژه ها تنظیم کنیم.

ارسال یک دیدگاه